Zagrożenie jest poważne – władze się obudziły

Władze wystosowały pismo! Brawo! Pozostanie na długo pytanie, dlaczego tak późno? Dlaczego protesty mieszkańców tak długo odbijały się od samorządowego muru? Będziemy do tych spraw wracać i te pytania na pewno powtórzymy.

Zagrożenie ze strony składowiska w Pyskowicach jest poważne. Zwracam uwagę na końcową część pisma. Nieprzypadkowo zajmuje się nim również Info-Poster (http://info-poster.eu/wysypisko-w-pyskowicach-wazne-dla-gliwiczan/). Przypominam, że składowisko położone jest nad podziemnym zbiornikiem, z którego pobierana jest woda pitna dla Gliwic. Tymczasem w ostatnim czasie na jego teren przybywa duża ilość transportów z odpadami niewiadomego pochodzenia. Przyjeżdżają z różnych stron kraju.

Zwracam się do gliwickich stowarzyszeń, zajmujących się ekologią i ochroną przyrody o kontakt. Przygotowywane jest wspólne stanowisko. Proszę pisać na adres redakcja@info-poster.eu

Jutro opublikuję zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej, skierowane do władz Pyskowic, ale tekże naszego PWiK. Wydaje się, że ta spółka komunalna powinna być żywotnie zainteresowana faktem, że nad eksploatowanym przez nią zbiornikiem wody pitnej znajduje się wysypisko śmieci. Czy była?

A oto pismo, o którym wspominałem wyżej:

pobudka

Dariusz Jezierski

Be the first to comment on "Zagrożenie jest poważne – władze się obudziły"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*