Zbigniew Wygoda komentuje…

Kiedy opublikowałem tekst o nieetycznym zdaniem wielu zachowaniu Łukasza Fedorczyka z infogliwice.pl (http://info-poster.eu/winkelried-jarzebowski-i-fedorczyk-wallenrod/) obiecałem, że przekażę czytelnikom stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Wygody, którego poinformowałem o sprawie.

zwyg

Oto jego treść:

Nie ukrywam, że z dużym zaskoczeniem przyjąłem informację o wykorzystywaniu mojego imienia i nazwiska dla realizacji własnych celów przez wspomnianą w tekście redaktora Jezierskiego osobę. Chociaż w zasadzie zaskoczony być nie powinienem ? nie pierwszy raz osoby związane w różny sposób z prezydentem miasta imają się metod co najmniej nieeleganckich. Na karb młodego wieku wspomnianej osoby i towarzyszącej mu często lekkomyślności lub wręcz bezmyślności można by położyć tego typu zachowanie, gdyby nie świadomość, że są to działania prowadzone celowo, z rozmysłem. Każą mi one poważnie zastanawiać się, czy w ogóle jest możliwość jakiejkolwiek rozmowy, czy nawet próby porozumienia z drugą stroną.

Chociaż z punktu widzenia prawa teoretycznie możliwy jest zakup każdej domeny przez każdego, to już jej wykorzystanie niekoniecznie musi pozostać bez konsekwencji prawnych. O powyższym problemie poinformowałem już moich prawników, po zakończeniu ich pracy poinformuję Państwa, czy wkroczę na drogę prawną, czy też zastosuję inne, adekwatne sposoby reakcji.

12 Comments on "Zbigniew Wygoda komentuje…"

 1. Robia to razem z oszustem „wojtkem” i oszustem zygmuntem.

 2. marianandrzejczak | 2 marca 2013 at 12:36 pm | Odpowiedz

  Możemy nie poruszać postaci Łukasza Fedorczyka?
  Mam niemiłe wspomnienia .
  Proszę nie prowokować…

  • GOGOL PRZEJAZDEM | 2 marca 2013 at 1:48 pm | Odpowiedz

   Tutaj jestem odmiennego zdania. 🙂
   Jak mawiał klasyk:
   ?są plusy dodanie i plusy ujemne?
   I tu mamy do czynienia właśnie z ?plusem? ujemnym
   Podobnie było z rzecznikiem prasowym miasta.
   Przyrównałem go wtedy do Judasza .
   Plus, bo zło zostało jasno zidentyfikowane : rola ta jest baardzo niewdzięczna, ale czyż byłoby zbawienie bez JUDASZA ? Czyż zło byłoby jasno zidentyfikowane. Minus, bo okoliczności.
   Wcześniej nikt o nim nie wiedział ? sam się wystawił po wsze czasy.
   Był dobrze zamaskowany ? ukryty.
   A chciwość i pazerność stanowi jego legendę do dziś. Stanowiąc symbol zła.
   Najgorsza jest ?MEMŁOWATOŚĆ? ? i Tak i Nie, obojętność ! NIJAKOŚĆ, pozorna uczciwość. Zło zostało zidentyfikowane ? trzeba na tego Pana uważać. I za to temu Panu trzeba dziękować , ujawnił się (choć zrobił to zapewnie nieświadomie). I dziękować tym , którzy to ujawniają.
   Identyfikacja zła w życiu jest bardzo ważna . Już małe dzieci straszymy różnym upiorami, ?bebokami?
   By zła unikały jak ognia . Zło istnieje obok nas i trzeba ja wskazywać nie tylko palcem ? ale z nim walczyć.
   U podstawy zła zawsze jest m.in. pycha, chciwość , pazerność, nieumiarkowanie i to nie tylko w jedzeniu i piciu.
   Myślę, że w tym przypadku wszelkie normy zostały przekroczone.
   Jednak zmianę zaczynam od siebie ? już terazi- w tej chwili- nie odkładam sprawy do ?jutra?.
   DOTYCZY TO KAŻDEGO Z NAS , A ?POLITYKÓW? SZCZEGÓLNIE.
   Bez tego nie mamy o czym mówić !

 3. Dlaczego to pan Wygoda nie martwi sie tym, ze Gliwice gina i sa w barbarzynski sposob niszczone? Dlaczego nie martwi sie tym, ze wycieto tysiace drzew? Za zniszczenie miasta odpowiada rada miejska i media. ZW niejednokrotnie dal dowod, ze chroni i wspiera ZF.

  • GOGOL PRZEJAZDEM | 4 marca 2013 at 8:56 am | Odpowiedz

   SKORO MOWA ODRZEWCH…mleko się rozlało…
   Sąsiad , który stawia na ekologię i wie ,że jestem „na internecie” i prosił mnie,abym zadał następujące pytanie:
   ” gdzie można kupić drewno ea ściętych drzew, bo szuka w Zieleni Miejskiej w Gliwicach KOŁO RADIOWEJ, Łabędach na Strzelców i nic nie wiedzą. Ładnie zapłaci – miasto będzie miało kasę… . Dokładnie chodzi mu o te drzewa ścięte pod DTŚ’kę.
   Choć w ten sposób chce wspomóc miasto.
   Niestety jak na innych portalach zadaję to pytanie to zaraz (dosłownie przy mnie) JEST KASOWANE PRZEZ MODERATORA. CO W TYM MIEŚCIE JEST GRANE ? TO JUŻ PYTAĆ NIE MOŻNA ?.
   Coś wiecie gdzie?
   Z góry dzięki.
   GOGOL PRZEJAZDEM

 4. Mimo wolnej soboty, UM w Gliwicach zdjął pośpiesznie flagi z budynku. Trudno się dziwić, skoro w Gliwicach nadal obowiązują nazwy ulic komunistycznych zbrodniarzy. Gliwicami rządzi nieprzerwanie od 20 lat ten sam prezydent Zygmunt Frankiewicz. Czy utrzymywanie komunistycznych nazw, tak jak i faszystowskich, nie jest przestępstwem?

 5. A co kogo obchodzi co ten facet gada. On nie robi nic dla Gliwic.

 6. Wy już jesteście chorzy z tymi waszymi tezami o wspieraniu przez Wygodę i radnych PO Frankiewicza. Jak się słucha tych waszych objawień, to się nie dziwię, że Frankiewicz tyle lat jest prezydentem tego miasta. Opozycja w Gliwicach to dno, jeszcze sama w siebie wali. Przez wiele lat byłam pozytywnie nastawiona do Frankiewicza, od kilku lat jednak uważam, że człowiek ten kompletnie utracił poczucie rzeczywistości i kontakt ze społeczeństwem. Dlatego z dużym zadowoleniem przyjęłam zmiany w Radzie Miejskiej i widzę wyraźnie, że postawiono tamę panu Frankiewiczowi w bezkrytycznym, jak w poprzednich kadencjach, przyjmowaniu uchwał. Przyglądam się uważnie, i widzę, że są środowiska, które kompletnie tego nie widzą, co więcej, próbują na ciągłym skłócaniu opozycji zbić kapitał polityczny. Takie wpisy, jak radnej czy kaski są ewidentnym dowodem działalności Frankiewicza, próbującego skłócić środowiska, mogące mu się skutecznie postawić. Jak widać, z PiSem mu się już udało.

 7. Marek Berezowski | 4 marca 2013 at 11:40 pm | Odpowiedz

  Oto radni, którzy uważają, że prezydent może łamać prawo i nie odpowiadać na wnioski mieszkańców:
  Magdalena Budny, Leszek Curyło, Dominik Dragon, Kajetan Gornig, Zbigniew Grzyb, Michał Jaśniok, Joanna Karweta, Krzysztof Kleczka, Tadeusz Olejnik, Jan Pająk, Marek Pszonak, Krystyna Sowa, Janusz Szymanowski, Grażyna Walter – Łukowicz, Marek Widuch, Henryk Woźniak, Zbigniew Wygoda, Jarosław Wypych.
  Źródło:
  http://bip.gliwice.eu/strona;120,587,2444,11357,1
  Teraz zajmie się tym m.in. Wojewoda.

 8. Bardzo merytoryczna, w temacie, wypowiedź pana Berezowskiego. Ten człowiek na pewno jest profesorem?

 9. Radni z PIS-u nie mieli zdania w sprawie skarg Berezowskiego?! Wstrzymali się od głosu. Skandal. Należy o tym fakcie powiadomić Wojewodę i Prezesa Kaczyńskiego.

 10. @GOGOL PRZEJAZDEM
  O ile pamiętam to w przetargach na wycinki i pielęgnacje jest zapis o tym że pozyskane drzewo jest dla wykonawcy i powinien sobie to uwzględnić w kalkulacji.
  Poszukaj w SIWZ .

  Wiem intencją nie było zasugerowanie że w UM wszyscy kradną 🙂
  Może to dziwne, ale takimi głupimi domysłami można z papieża zrobić kochającego inaczej !

Leave a comment

Your email address will not be published.


*