Zbigniew Wygoda nie podał pełnej informacji?

Radny Marek Kopała zdaje się to właśnie sugerować…

KOPALA-MAREK

Do Redakcji Info-Postera nadesłano niezależnie od siebie aż trzy informacje o tym, że podczas spotkania PiS (11 lutego) radny Marek Kopała, zapytany o nieobecność radnego PiS podczas sesji RM na której uchwalano budżet, stwierdził, że od Zygmunta Frankiewicza otrzymał informację iż Przewodniczący Rady Miejskiej był przez niego powiadomiony o dwóch możliwych terminach (17 lub 24 stycznia), w zależności od rozwoju sytuacji. PRM przekazał jednak radnym PiS jedynie informację o terminie sesji ustalonym na 24 stycznia. To właśnie brak wiedzy o dwóch możliwych terminach skutkował niepełnym składem klubu i wszystkimi tego konsekwencjami.

Marek Kopała zapytany o potwierdzenie tych informacji dodał, że „powody zwołania sesji uwarunkowane były zdarzeniami zewnętrznymi niezależnymi od Prezydenta ale w dającym się określić horyzoncie czasowym. Stąd podane dwa możliwe terminy sesji, o których jako zastępca PRM nie wiedziałem, nie wiedzieli także radni klubu PiS”.

Z prośbą o komentarz do stanowiska zwróciłem się do Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Wygody. Natychmiast po otrzymaniu zostanie on przez nas opublikowany.

Wypowiedź Marka Kopały z całą pewnością oznacza, że PO i PiS okres w miarę ścisłej współpracy w Radzie Miejskiej mają już chyba za sobą. Wiele zaś wskazuje na to, że partie wielkimi krokami zmierzają do dość zdecydowanej konfrontacji. Czyżby były to już pierwsze polityczne harce przed nadciągającą kampanią wyborczą? Pewne jest jedno – taka sytuacja z całą pewnością może być na rękę Zygmuntowi Frankiewiczowi. Spory pomiędzy dwoma klubami z całą pewnością wzmocnią jego pozycję względem Rady Miejskiej.

A jakie będą skutki tej sytuacji dla Gliwic?

Dariusz Jezierski

 

8 Comments on "Zbigniew Wygoda nie podał pełnej informacji?"

 1. Poczynania Wygody, to jedno. Nie od dzis wiemy, z kim mamay do czynienia. Ale to co zrobil PiS, to zdrada. To, ze PO zerwalo wspolprace z PiS, nie oznacza, ze PiS mial pojsc na wspolprace z Frankiewiczem! Radze, zeby PO i PiS natychmiast sie porozumieli dla dobra miasta. Ale najpierw musialoby im na dobru miasta zalezec.

 2. I co niby z tego wynika? Gdyby radni PIS wiedzieli wcześniej o terminie 17 stycznia i załóżmy – byliby na tej sesji w komplecie, to co? Wszyscy czterej wstrzymaliby się od głosu? A co to za różnica? Żadna. Więc o co chodzi? O to, żeby obsmarować Wygodę w nadziei, że wszyscy zapomną o kwestii zasadniczej? Czyli o tym, że PIS de facto poparł Frankiewicza i jego budżet? Nie z nami te numery, panowie.

 3. Przedtem się nie przejmowali jeniusze polityczne a teraz nagle gdy zaczęli słyszeć oskarżenia o władzę zaczęli się tłumaczyć że rzekomo nic nie wiedzieli ale smród pozostaje.

 4. GOGOL PRZEJAZDEM | 18 lutego 2013 at 12:04 pm | Odpowiedz

  „…Do Redakcji Info-Postera nadesłano niezależnie od siebie, aż trzy informacje…”
  Skoro uchwalano budżet miasta, a główny Prezes mówi o skokach… na kasę-
  to trzeba:
  Dwie skrajne odrzucić i brać pod uwagę tą jedną właściwą .
  Tak jak to się robi w skokach.
  PRAWDA LEŻY PO ŚRODKU.
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO…
  (TZ)

 5. Marek Kopała jest po prostu bezwstydny i żałosny przy tym. Ale najgorsze jest tu to, że nie szanuje nas, nie uważan gliwiczan za ludzi myślących i inteligentnych.
  Otóż widzieliśmy te manewry na grudniowej sesji i to jak Frankiewicz i jego radni przemawiali do serc i umysłów radnych PiS, jak kusili ich i molestowali z wielu stron, lizali ich i cmokali w polityczne zadki, co bardzo PiSowskich radnych ukontentowało. I wycmokali co chcieli, a teraz… do budy!
  Widzieliśmy cały ten przekręt, a czego nie widzieliśmy, to bez trudu wydedukowaliśmy panie radny Kopało, bo głupcami nie jesteśmy.
  Zwalanie winy za nieobecność na kluczowej sesji radnego Goliszewskiego na PRM Zbigniewa Wygodę jest niegodziwością! To nikczemność do kwadratu panie Kopało. Czyż głosował pan przeciw tym uchwałom, które na dziesioęciolecia pogrążą Gliwice i gliwiczan w zbędną i szkodliwą inwestycję, w jej spłacanie i utrzymywanie, kosztem tego czego w tym czasie miasto nie stworzy. Dzięki wam radni PiS! To wasza sprawka, bo tylko dzięki wam Frankiewicz zrobi co planował. I wszyscy wiedzieli to od dawna, dlatego na was patrzyło miasto, co zrobicie. A teraz jak gównierze zwalacie winę na innych?
  Wstyd, wstyd, po trzykroś wstyd i sromota.

 6. Skoro już w grudniu były pogłoski, że PiS skrewi i pomoże uchwalić przekręt zwany halą Podium, to radni PO słyszeli je także. A zapewne wiedzieli więcej, bo byli informowani za kulisami. I teraz Kopała próbuje kopać Wygodę, że niby nie informował radnych o kombinacjach Frankiewicza z terminami sesji. Przecież Frankiewicz nie ryzykował i nie kombinował poza radnymi PiS, a właśnie z ich udziałem i to jest widoczne nawet dla ślepego od urodzenia. Jak można więc tak kłamać panie Kopała?!
  Lepiej by było dla radnych PiS, gdy zdobyli się na odwagę i zaczęli mówić prawdę o swoich konszachtach z Frankiewiczem. A tak są większymi zakłamańcami od niego nawet, co już zdawało być się niemożliwe. A jednak 🙁

 7. No i wyszło szydło z worka. Kopała bezwstydnie próbuje zwalić na Wygodę winę, podczas kiedy na ostatniej sesji wyraźnie wyszło, że PiS wszedł w koalicję z Frankiewiczem i zapewne sami się już w grudniu dogadali.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*