Zbigniew Wygoda – oświadczenie

Szanowni Państwo,

W związku z artykułem, który ukazał się w Info-Posterze oraz zawartymi w nim informacjami, a także w związku z krążącymi plotkami, jakobym wespół z prezydentem Frankiewiczem spowodował celowo nieobecność radnego Goliszewskiego na sesji Rady Miejskiej w dniu 17 stycznia, pozwalam sobie na przedstawienie faktów oraz krótki komentarz.

zwyg

W trakcie spotkania wigilijnego, które miało miejsce przed sesją Rady Miejskiej, 20 grudnia ub. r., na spotkaniu z prezydentem Frankiewiczem uzyskałem informację, że będzie on wnioskował o zwołanie sesji najpewniej w dniu 24 stycznia, aczkolwiek nie wykluczył możliwości wnioskowania o termin sesji o tydzień wcześniej (17 stycznia), lub nawet tydzień później (31 stycznia), w zależności od sytuacji. Taką informację, o najbardziej prawdopodobnym terminie sesji w dniu 24 stycznia przekazałem też bezzwłocznie radnym.

Na kilkanaście dni przed 17 stycznia (około 6-7 stycznia) dowiedziałem się od wiceprezydenta Wieczorka, że będzie złożony przez prezydenta wniosek o zwołanie sesji jednak w dniu 17 stycznia, którą to informację również przekazałem radnym.

W dniu następnym, w godzinach rannych będąc w biurze Rady Miejskiej zupełnie przypadkowo dowiedziałem się o nieobecności radnego Goliszewskiego w całym nadchodzącym tygodniu. Piszę „przypadkowo”, bo już wychodząc z biura usłyszałem rozmowę telefoniczną jednej z pań, która informowała dzwoniącego o nieobecności radnego. Gdybym tej rozmowy nie usłyszał, najpewniej o nieobecności radnego Goliszewskiego dowiedziałbym się, otwierając już sesję w dniu 17 stycznia.

Dlatego kategorycznie oświadczam – wszelkiego typu stwierdzenia o celowej próbie uniemożliwienia radnemu udziału w sesji w następstwie podjętych przeze mnie potajemnie ustaleń z prezydentem Frankiewiczem są zwykłą manipulacją, nie mającą nic wspólnego z prawdą. Nie wiem, jakie intencje przyświecają osobie (osobom), które głoszą tego typu twierdzenia, bo na pewno nie służą one dobremu klimatowi pracy w Radzie Miejskiej. Przypominam, że głoszone przez niektórych tezy o celowej nieobecności radnego Goliszewskiego były przeze mnie prostowane, gdyż nie brałem w ogóle pod uwagę takiej możliwości – warto o tym pamiętać.

Prezydent Frankiewicz w rozmowie przed sesją 17 stycznia również zapewniał mnie, że o nieobecności radnego dowiedział się w poniedziałek 14 stycznia. Można więc postawić pytanie, komu służą tego typu, jak przedstawione w Info-Posterze, wypowiedzi.

Spekulacji na temat tego, jak głosowałby klub radnych PO w zależności od głosowania przez radnych PiS, komentował nie będę. Stanowisko radnych PO było znane już wcześniej i nie uległo zmianie w trakcie głosowania (notabene: skąd radni PO mieli wiedzieć, jak zagłosują radni PiS i wedle tego zagłosować, jak niektórzy spekulują, skoro wyniki głosowania są znane dopiero po jego przeprowadzeniu?!)

I na koniec – mam nadzieję, że do takich zdarzeń dochodzić już nie będzie. W wyniku odbytych przeze mnie rozmów z prezydentem Frankiewiczem oraz poczynionych ustaleń (do respektowania których wspólnie się zobowiązaliśmy) został przedstawiony harmonogram sesji Rady Miejskiej na pierwsze półrocze 2013 roku. Będą to tzw. sesje zwyczajne, zwoływane przeze mnie, nie na wniosek, w których porządku będę uwzględniał wszystkie zgłaszane przez prezydenta oraz radnych projekty uchwał. Oczywiście, zawsze istnieje możliwość zwołania sesji nadzwyczajnej na wniosek prezydenta lub grupy radnych, ale zgodnie z nazwą, ma to mieć miejsce w sytuacjach nadzwyczajnych, nie cierpiących zwłoki. Od tej chwili każdy radny jest poinformowany o terminach sesji i będzie w stanie tak ustawić sobie grafik zajęć i urlopów, by móc być obecny na sesji Rady Miejskiej.

Zbigniew Wygoda

8 Comments on "Zbigniew Wygoda – oświadczenie"

 1. To chyba oczywiste czemu maja sluzyc takie dzialania radnych PiS. Chodzi o przerzucenie odpowiedzialnosci na PRM Wygode, za nieobecnosc radnego PiS Goliszewskiego, ktory wybral sie na urlop zamiast siedziec w Gliwicach i pilnowac interesow miasta i mieszkancow. Nim wylecial na wczasy wiedzial juz kiedy Frankiwicz zwolal sesje i mimo to wyjechal z blogoslawienstwem Frankiewicza zapewne i gliwickiego PiS takze. A wiec te fakty wskazuja jasno na zmowe do jakiej doszlo miedzy radnymi PiS i Frankiewiczem, ktora miala doprowadzic do przyjecia uchwal korzystnych dla prezydenta, pozwalajacych na realizowanie Podium za zaciagniete kredyty, czyli na nasz koszt. To jest zdarzenie, ktore zbulwersowalo gliwiczan i slusznie podniesiono glos, a ze Info-poster wyrasta na liczace sie medium i budzi coraz wieksze zaufanie do ujawnianych tu informacji, to zaczyna budzic strach w tych cwaniakach spod ciemnej gwiazdy. Boja sie, ze za te przekrety i uprawianie privatepolitic, nie powybieraja tych kretaczy na kolejna kadencje.
  I nie wolno tych zaklamancow kolejny raz wybierac!
  Licze na to, ze pojawia sie kandydaci niezalezni, ktorzy wygraja wybory i zrobia w naszym miescie porzadek.

 2. To co będzie kiedyś, jest mało ważne. Ważna była sesja budżetowa.

 3. GOGOL PRZEJAZDEM | 19 lutego 2013 at 7:46 am | Odpowiedz

  „…(notabene: skąd radni PO mieli wiedzieć, jak zagłosują radni PiS i wedle tego zagłosować, jak niektórzy spekulują, skoro wyniki głosowania są znane dopiero po jego przeprowadzeniu?!)…”
  NOTABENE:
  http://ulub.pl/EN7Z12wnSd/zabojczy-smiech
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO…
  (TZ)

 4. Mirella Czajkowska-Turek | 19 lutego 2013 at 7:59 am | Odpowiedz

  Wyrazy uznania za ustalenie harmonogramu sesji zwyczajnych:)

 5. No i wyszło szydło z worka prezydent ich wkręcił w budżet zapaści a teraz nie ma winnych to nie są ludzie odpowiedzialni wygoda nie daje się do rady miejskiej powinni wszyscy odejść natychmiast

 6. Frankiewicz nikogo nie wkręcił. To PiS dał się wkręcić. Arbiter, czytaj ze zrozumieniem

 7. ja czytam ze zrozumieniem i rozumie ze zrozumieniem fakt ze Wygoda jest przewodniczacym rady miejskiej i odpowiada za prace rady jezeli funkcjonuje zle i wychodza takie michalki to niech wroci do łózek a nie głupio się tłumaczy ma wszak super z-ce gorniga

 8. teraz widać jak okręt tonie to wszystkie szcz…. z niego uciekają najlepiej było pod frankiem on myślał a nam było dobrze do czasu kiedy to obywatelom przestało być dobrze

Leave a comment

Your email address will not be published.


*