ZDM informuje, że… obserwuje

Niedawno w artykule http://info-poster.eu/dialog-z-zdm-niemozliwy/ zamieściliśmy korespondencję mieszkanki miasta z ZDM w sprawie organizacji ruchu w okolicach ul. Zwycięstwa. Jednostronną, bowiem bez żadnej reakcji adresata. Gwoli informacji wypada poinformować, że w koncu ZDM zdobył się na odpowiedź. Czy merytoryczną, oceńcie sami:

Odpowiadając na korespondencję elektroniczną z dnia 04.11.2014 oraz dodatkowe informacje zawarte w korespondencji z dnia 25.11.2014 w sprawie wprowadzenia nakazów skrętu w prawo z ul. Wybrzeże Armii Krajowej na ul. Zwycięstwa i z ul. Kłodnickiej na ul. Zwycięstwa, Zarząd Dróg Miejskich informuje, że z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację ruchową w mieście oraz planowane w dniu 15.12.2014 zamknięcie odcinka ul. Zwycięstwa, koniecznym jest pozostawienie oznakowania w stanie istniejącym. Mając na uwadze fakt, iż dojazd do posesji przy ul. Zwycięstwa możliwy będzie od jednej strony. Wprowadzenie nakazu skrętu w prawo dla jadących z ul. Wybrzeże Armii Krajowej powodowałoby zbyt duże utrudnienia dla chcących dostać się na ul. Zwycięstwa. Jednocześnie informujemy, że po wprowadzeniu w dniu 15.12.2014 tymczasowej organizacji ruchu, sytuacja ruchowa na skrzyżowaniu ul. Wybrzeże Armii Krajowej/Zwycięstwa/Kłodnicka, będzie w dalszym ciągu obserwowana przez pracowników ZDM.

Cóż, "sytuacja ruchowa będzie w dalszym ciągu obserwowana". A wydawać by się mogło, że z najlepszym w galaktyce systemem monitoringu wszelkie niezbędne obserwacje dawno już powinny zostać poczynione… Jak widać, w gliwickim wydaniu obserwacja organizacji ruchu niewiele się różni od obserwowania przez ornitologów migracji ptaków. W obu przypadkach obowiązuje najwyraźniej ta sama zasada – obserwować i nie ingerować.

red.

10 Comments on "ZDM informuje, że… obserwuje"

 1. Cala tzw. "dyrekcja" ZDM powinna zostac natychmiast zwolniona! To sa ludzie skrajnie niekompetentni, a jedynie spolegliwi.

  • Gdyby w ZDM poprawili jakość pracy, przynajmniej połowa z tam zatrudnionych, wystarczyłaby do zarządzania ruchem w Gliwicach, bo ta druga połowa niestety zajmuje się bezsensowną korespondencją z mieszkańcami Gliwic. Rok temu zapytałem się o poprawienie funkcjonowania świateł na jednym ze skrzyżowań. Odpowiedź była pozytywna, będziemy to obserwować i oczywiście obserwacja trwa do dzisiaj.

    

 2. Być może pracownicy ZDM są zwolennikami naturalnego rozwiązania problemu. Podobno przyroda naturalnie dąży do stanu równowagi, więc idąc tym tropem ZDM czeka aż na gliwickich drogach ta równowaga również powróci i ruch samochodowy na poszczególnych ulicach się wyrówna.

 3. To absolwenci tej samej Szkoły Urzędniczej im. św. Biurokracego, którzy w Urzędzie Miejskim od roku "rozpoznają rynek farb antygraffiti".

 4. dawny mieszkaniec gliwic | 12 grudnia 2014 at 2:20 am | Odpowiedz

  A ulica Żurawia już kilka miesięcy tonie w ciemnościach. Lampy są a nie świecą, Dłuższy czas ciemno też na Jasnej, Chyba powinni zmienić nazwę na ciemna.

 5. Zabrali jeden pas ruchu na Wyszynskiego i przeznaczyli go tylko dla autobusow!

 6. Dzisiaj ekipy budowlane rozpoczęły ustawianie znaków na skrzyżowaniu Zwycięstwa i Wyszyńskiego. Wyłączono światła i zaczął się drogowy horror. Telefonicznie rozmawiałem z ZDM, nie mieli pojęcia o terminie rozpoczęcia robót, mieli oni zacząc obserwować sytuację poprzez Centrum Zarządzania Ruchem, tak jakby to pomogło rozładować korki.

 7. Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Klodnickiej (od Zwyciestwa) znakomicie rozladowaloby korki w tym rejonie (takie rozwiazanie juz kiedys dzialo tam z powodzeniem). Niestety, Frankieiwicz urzadzil na Klodnickiej darmowe miejsca parkingowe na jezdni po obu stronach, z czego korzystaja glownie urzednicy.

  • Z Gliwiczaninem z ul. Wyszyńskiego aby na ul. Kłodnickiej wprowadzić ruch dwukierunkowy całkowicie się zgadzam. To rozwiązanie, wprowadzone choćby czasowo, na okres zamknięcia ul. Zwycięstwa, rzeczywiście mogłoby zmniejszyć zatory w tym obszarze.Niestety nie zgadzam się, że Frankiewicz urządził dla urzędników darmowe miejsca na ul. Kłodnickiej. Darmowe miejsca są tam również dla innych mieszkańców na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Zresztą na innych ulicach nawet pod Urzędem Miejskim są darmowe miejsca parkingowe.  Wracając do wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na ul. Kłodnickiej, od ul. Zwycięstwa do ul. Dworcowej, bezwzględnie należałoby wyeliminować (zlikwidować) wszystkie miejsca zatrzymania i postoju samochodów po obu stronach tej ulicy. Tylko czy takie zadanie nie przerosłoby w swoim ogromie, możliwości Inżynierii Ruchu w ZDM, a dodatkowo Straży Miejskiej, która skutecznie musiałaby egzekwować przestrzeganie Kodeksu Drogowego ?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*