Zmarł radny Marek Waniewski

Dziś w godzinach porannych, po ciężkiej chorobie zmarł we własnym domu radny Marek Waniewski. Był radnym Rady Miasta obecnej kadencji.

W naszej pamięci pozostanie zawsze jako nieugięty obrońca życia w jego wszystkich przejawach. Dla wielu właśnie dlatego był osobą kontrowersyjną. Nie uznawał w kwestiach moralnych żadnych kompromisów. Był człowiekiem wielkiej wiary i dużej odwagi. Miał wielkie plany, ale wiedział również, że choroba z którą od dawna się zmaga jest strasznym przeciwnikiem i jak twierdzą przyjaciele – był gotów na śmierć.

Nie będzie w tym miejscu biograficznej notki… Wiele osób w Gliwicach znało Marka Waniewskiego dużo lepiej niż ja – rozmawialiśmy zaledwie parę razy. Jego Przyjaciele – wierzę – uzupełnią tę krótką notę o ważne szczegóły. A ja zacytuję jeden z jego ostatnich wpisów na Facebooku, jakże wiele o nim mówiący. 12 maja Marek Waniewski napisał:

zniszczyłem drzewo, którego broniłem. Chcę zwrócić uwagę ZDM, aby z mojego OC leczył drzewo. Jutro wychodzę i to załatwimy. Co się stało? zasnąłem na sekundę i obudziłem się na drzewie, po lewej. Było to„.pomiędzy POCh-em, a bazą tirową. Kto chce niech zobaczy, czy da się drzewo uratować.

Pokój Jego duszy…

Dariusz Jezierski

2 Comments on "Zmarł radny Marek Waniewski"

  1. Kiedy pogrzeb?

  2. Z dalszej dzielnicy Gliwic. | 7 czerwca 2015 at 11:20 am | Odpowiedz

    Współczuję rodzinie, a tyle jeszcze dobrego mógł śp.Pan Marek Waniewski zrobić dla Gliwic.  Stanowisko ws. uszkodzonego drzewa na ul. Sowińskiego, o którym pisze p. Jezierski jest godne pochwały. Większość kierowców w Polsce jak coś nabroi to ucieka z miejsca wypadku.

    Może i powinno się tym tematem zainteresować Stowarzyszenie Gliwickie Drzewa, bo można je uratować, a również leczenie, nie ścięcie, będzie opłacone z ubezpieczenia od  ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*