Znają ich w całej Polsce! – nowa jakość polskiego kabaretu w Gliwicach

W sobotę 23 maja o godzinie 20, w siedzibie GCOP przy ul. Studziennej 6 (dawna "Perełka") odbędzie się koncert Sekcji Muzycznej Kołłątajopwskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą. To formacja kabaretowa, która w ciągu ostatnich kilku lat, przebojem (jakże dosłownie!) wdarła się na polskie sceny. Inteligentne, często ociekające absurdalnym humorem w najlepszym gatunku teksty, podawane z niezwykłą swobodą i w bezpretensjonalny sposób, zjednały im już rzesze fanów. Sypnęło również prestiżowymi nagrodami. Dodajmy, że w składzie Sekcji znajduje się dwóch gliwiczan z urodzenia – Aleksander Czerkawski i Mateusz Marek. Ten drugi, sceniczne szlify uzyskał w działającym przy Kino Teatrze "X" Teatrze Nowej Sztuki, który miałem przyjemność prowadzić.

Za 10 do 15 złotych czeka Cię "kupa śmichu"…

Przyjdź!

Pośmiejemy się z cudzych sukcesów i zapłaczemy nad swoim losem. Opowiemy Wam o tym jak chłopy bywają niewierne a baby głupie. Od wulkanu optymizmu będzie można umrzeć ze śmiechu a na pewno będzie można umrzeć 

Porządna dawka energii! Piosenka dokumentalno – studencko – kabaretowo – poetycka! 

Kuźnię z Olą znać można chociażby z Akademii Rozrywki w Trójcie – programie III Polskiego Radia, gdzie regularnie prezentuje swój cykl – "SMKKPMzO o tym, że: Lepiej nie będzie"

Łącząc bezpretensjonalny dowcip z naturalną fantazją, śpiewem, a nawet absurdalną poezją czy czarnym humorem wytworzyli już swój własny, rozpoznawalny styl na pograniczu sceny muzycznej i kabaretowej! Kuźnia słynie z dobrych tekstów i wyjątkowej atmosfery na swoich koncertach.

Nagrody:
XXX PAKA – III miejsce, nagroda specjalna + I miejsce w konkursie piosenki. 39 Festiwal YAPA – I miejsce, nagroda publiczności, nagroda studenckiego radia Żak. Festiwal FAMA – dwukrotnie nagroda imienia Maksa Szoca i nagroda imienia Mariana Redwana. Wyróżnienie podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry 2014 oraz na festiwalu WROCEK 2013.

Na stałe współpracują z Front Kabaretowy a także wrocławskim Poligon Kabaretowy

Sugerowany przedział wiekowy – 8 – 80 lat

www.facebook.com/kuzniazola
www.kuzniazola.weebly.com

Bilety: 10zł ulgowy / 15zł normalny – dostępne bezpośrednio przed koncertem w COK Perełka

Chcesz wiedzieć więcej? Pisaliśmy o nich:

http://info-poster.eu/tag/kollatajowska-kuznia-prawdziwych-mezczyzn/

1 Comment on "Znają ich w całej Polsce! – nowa jakość polskiego kabaretu w Gliwicach"

  1. wreszcie w Gliwicach!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*